Zobrazit větší

Condor Tee-pee Seton 320 g/m2 samostatný stan - výška 6,3 m

A15:2560024-1246581 (pro objednávky)

Nové

Seton - symetrický ze všech stran. Tvar Seton je odvozen z popisu sběratele indiánských tradic, lovce a spisovatele E.T. Setona. Seton se lépe...

Více informací:

Výrobce: Condor

Dostupnost: Objednejte u prodejce. K expedici k Vám dne:Cena: 14 399 Kč

Více informací:

Condor Tee-pee Seton 320 g/m2 samostatný stan - výška 6,3 m - Stany - Trefa Sport .cz

Condor Tee-pee Seton 320 g/m2 samostatný stan - výška 6,3 m

Vlastnosti pro toto sportovní vybavení:

  • Barevné provedení: vícebarevná


Seton - symetrický ze všech stran. Tvar Seton je odvozen z popisu sběratele indiánských tradic, lovce a spisovatele E.T. Setona. Seton se lépe staví, dle našeho názoru je i hezčí na pohled. Dakota je méně prostorná. Při táboření není vhodné tyto dva střihy stavět vedle sebe. Dakota vedle Setonu pak vypadá jako kdyby se stan nepovedlo dobře postavit.Velikost v metrech je přesný údaj výšky bočnice. Týpí je v řezu rovnostranný trojúhelník, dá se tedy říci, že podobný bude i průměr půdorysu (nepatrně menší kvůli překrytí u zapínání).Využitelná podlahová plocha je přibližně 30cm od okraje stanu. Blíže ke kraji je prostor již velmi nízký a lze ho použít pouze pro odložení drobných věcí.Stanovka (stanové plátno):• 320g/m2 bavlna režná pro běžné táboření převážně v létě (např. letní tábory, nebo na zahradu od jara do podzimu). Na přání je možné vyrobit tee-pee i z barevné stanovky (cena +10%)

• 440g/m2 směs 50%bavlna + 50% polyester. Vzhledově stále jako přírodní režná stanovka, ale odolnější proti odhnívání. Ideální pro celoroční táboření.Příslušenství k dokoupení:• Šňůra k tee-pee - směs BA/PES - přírodní vzhled obdobně jako režná stanovka. Budete jí potřebovat na svázání tyčí , k vytvoření oček na zakotvení z;a poutka na spodním lemu stanu a k uvázaní chlopní.

• Tyče skládací - smrkové, frézované na průměr cca 5cm, v horní části zúžené - vzhled ručního opracování. Tyto tyče jsou ideální pro častější skladování a snadný transport (lze i na zahrádce osobního automobilu). Při dlouhodobějším táboření na jednom místě je potřeba s nimi občas pootočit, aby nedošlo k výraznému prohybu. Pro dlouhodobé využívání stanu na jednom místě doporučujeme sehnat tyče z blízkého okolí od lesáka, nebo hajného. Smrkové z prořezu, co nejtenčí, zbavené kůry a ostrých částí ihned po pokácení. Délka alespoň o metr více, než je velikost stanu.

• Kolíky 35cm - bukové s drážkou pro uvázání

• Jehlice - sepnutí stanu nad a pod vchodem

• Tyče na dveře - k zavěšení a zatížení dveří v horním a spodním tunýlku - kulatina průměr 5cm, déka cca 95cm

• Klobouk - vynález českých skautů, který zabraňuje stékání vody po tyčích a pronikání deště prostředním otvorem (vhodné pro dlouhodobější táboření). Po obvodě do tunýlku provlékneme pružný lískový prut a křížem do trojúhelníkových kapes vytvoříme dalšími lískovými pruty klenbu. Na třech místech z;a tyto lískové pruty u kraje navážeme delší šňůry. Zvedneme na jedné tyči tak, že jí jakoby zapíchneme do středu klobouku a z;a tři napnuté šňůry držíme v požadované poloze. Po nasazení na vrcholek protáhneme šňůry do stanu otvorem u chlopní a napneme podél tyčí, nebo omotáme po tyčích a u země zajistíme přivázáním. Šňůry tedy nejsou téměř vidět. Místo pružného lískového prutu po obvodě lze do tunýlku použít plastovou černou trubku o průměru 20mm a konce k sobě spojit kouskem dřívka. Vytvarování klobouku se tím velmi usnadní a přitom trubka není vidět.Zakotvení:standardně opatřujeme spodní hranu típí krátkými pevnými poutky, do kterých se naváže snadno vyměnitelné provazové oko.

Na výslovný požadavek samozřejmě tyto poutka všívat nemusíme. Často doporučovaný způsob kotvení pomocí oblázků a šňůrek ovšem velmi snižuje životnost plátěného týpí a proto jej nedoporučujeme.

Kategorie sportovního zboží: .cz | Sport | Outdoorové vybavení | Stany


Potřebujete další informace ke sportovnímu zboží Condor Tee-pee Seton 320 g/m2 samostatný stan - výška 6,3 m ? Zeptejte s​e našeho prodavače (zadejte svůj dotaz v pravém dolním rohu stránky).

12 Ostatní výrobky ve stejné kategorii:

fav
Možnosti platby u drtivé většiny našich partnerských obchodů. Většina spolupracujících obchodů umožnuje platbu karou Visa, MasterCard, Rychlou platbu z Vašeho bankovnictví nebo PayPal. Možnost dobírky je samozřejmostí.
NajduZboží.cz