Zobrazit větší

UV - C TECH sterilizátor 130W/150 m3 Amalgam

A50:79547 (pro objednávky)

Nové

UV - C TECH sterilizátor 130W/150 m3 AmalgamDesinfekce ultrafialovým zářením patří mezi technologie, které...

Více informací:Dostupnost: Skladem u dodavatele. Expedice k Vám domů do 1 dnů od objednávky.Cena: 33 342 Kč

Více informací:

UV - C TECH sterilizátor 130W/150 m3 Amalgam - uv zářiče a uv lampy - Trefa Sport .cz

UV - C TECH sterilizátor 130W/150 m3 Amalgam

Vlastnosti pro toto sportovní vybavení:

  • Distribuce: CZ


UV - C TECH sterilizátor 130W/150 m3 Amalgam

Desinfekce ultrafialovým zářením patří mezi technologie, které jsou v poslední době stále častěji používány pro zkvalitnění technologie úpravy pitné a bazénové vody. Princip desinfekce spočívá ve fotochemickém poškození RNA a DNA, proteinů, enzymů či jiných biologicky významných makromolekul.

Účinnost desinfekce je závislá na dávce UV záření, typu použité UV lampy a jejich uspořádání vzhledem ke směru proudění pitné, resp. bazénové vody. Pro správný výběr vhodného typu UV zařízení je nutné stanovit a zaručit potřebnou dávku UV záření, závislou na průtoku a kvalitě vody z hlediska její propustnosti, tj. koncentraci a typu rozpuštěných a nerozpuštěných látek, které ovlivňují odraz či pohlcení UV záření.

Nízkotlaké monochromatické UV lampy vyzařují UV záření o vlnové délce 254 nm, intenzita vyzařované UV energie je pouze v jedné hladině a je silně závislá na teplotě upravované vody a hodnotě průtoku. Výsledkem toho je, že tento typ nízkotlakých UV lamp má pouze germicidní účinky.

Možnost kombinace UV záření s dalšími technologiemi úpravy vede k dosažení vysoké jakosti vody. Výhodou je snížení provozních nároků, resp. úspora dávkované chemie a bezpečný i snadný provoz v automatickém režimu. Nevýhodou je možnost vzniku sekundární kontaminace, samotné UV záření tedy není vhodné používat k hygienickému zabezpečení. V praxi se proto kombinuje např. s chlorováním.
 
Model
Max. průtok
Intenzita záření
Počet UV lamp: výkon
Napojení DN
Délka reaktoru


130W/150 m3
 30 m3/h
33 mJ/cm2
1 x 130 W
D63-50 mm
943 mm
 


Lampa je hermeticky uzavřena v pouzdře
UV záření je pro naprostou většinu organismu smrtelně nebezpečná. Používáme jej pro ničení řas, parazitů, plísní, virů, kvasinek a bakterií obsažených ve vodě
Životnost lampy až 9 000 h

Kategorie sportovního zboží: Bazény | Údržba bazénové vody | Bezchlorová úprava vody | uv zářiče a uv lampy


Potřebujete další informace ke sportovnímu zboží UV - C TECH sterilizátor 130W/150 m3 Amalgam ? Zeptejte s​e našeho prodavače (zadejte svůj dotaz v pravém dolním rohu stránky).

Možnosti platby u drtivé většiny našich partnerských obchodů. Většina spolupracujících obchodů umožnuje platbu karou Visa, MasterCard, Rychlou platbu z Vašeho bankovnictví nebo PayPal. Možnost dobírky je samozřejmostí.
NajduZboží.cz